წყალტუბოს N1 სკოლის პედაგოგებმა მასწავლებელთა საერთაშორისო დღესთან დაკავშირებით, გოგნის წმინდა გიორგისა და ცხრაჯვრის ტაძრები მოილოცეს
ოტია იოსელიანის სახელობის ქალაქ წყალტუბოს N1 საჯარო სკოლის პედაგოგებმა მასწავლებელთა საერთაშორისო დღე ორიგინალურად აღნიშნეს.
მათ, დირექტორ - ფაქიზო ფანჩულიძესთან ერთად, ამ დღესთან დაკავშირებით, გოგნის წმინდა გიორგის და ცხრაჯვარის წმინდა სალოცავები მოილოცეს.
„მასწავლებლები წმინდა გიორგის შეევედრნენ, რომ დაიფაროს ჩვენი მოსწავლეები, მშობლები, პედაგოგები და სრულიად საქართველო“, - გვეუბნებიან სკოლაში.
აღნიშნული დღე როგორც სკოლაში გვიყვებიან, ძალიან თბილი და ამაღლებელი იყო.
„მასწავლებლები სულ სხვა ემოციებით დაბრუნდნენ სკოლაში, რომელიც მთელი წელი გაჰყვებათ საგზლად ცხოვრების ამ რთულ და საპასუხისმგებლო გზაზე“, - აღნიშნავენ სკოლაში.
პედაგოგები დირექტორს - ფაქიზო ფანჩულიძეს მადლობას უხდიან, რადგან როგორც თავად აღნიშნავენ, ის ყოველთვის ზრუნავს მასწავლებელთა სულიერ ამაღლებაზე.