„პირველი ნაბიჯი გადადგმულია, წინ უამრავი წარმატებაა“- ხუნწის საჯარო სკოლაში პირველკლასელებს დიდი სიყვარულით დახვდნენ
მარტვილის მუნიციპალიტეტის სოფელ ხუნწის საჯარო სკოლაში ახალი სასწავლო წლის დაწყება აღინიშნა.
მონატრებული და საზეიმოდ მორთული სკოლის კარი მოსწავლეებმა დიდი ჟრიამულითა და ხალისით შეაღეს. მათ დასახვედრად პედაგოგები განსაკუთრებული მონდომებით ემზადებოდნენ - საკლასო ოთახებში შესაბამისი დეკორაცია განათავსეს და იზრუნეს, რომ სასწავლო წლის პირველი დღე მათთვის დაუვიწყარ მოგონებად ექციათ.
განსაკუთრებული სიყვარულით მიიღეს პირველკლასელები, მათ დამრიგებელმა ელგა კურასპედიანმა სასიამოვნო დახვედრა მოუწყო და ცხოვრების ახალ ეტაპზე გადასხვა მიულოცა. პატარა მოსწავლეებს კუთვნილი კომპიუტერები და წიგნები გადაეცა.
„განსაკუთრებულად ვღელავდი... ეს დღე გამოწვევაა ჩემთვის, მაგრამ მჯერა, რომ ჩვენ ერთად ყველაფერს შევძლებთ, ჩემო პატარა მეგობრებო, გილოცავთ! პირველი ნაბიჯი გადადგმულია, წინ უამრავი წარმატებაა. მე მჯერა თქვენი, ახლა ეს სხვებსაც უნდა დავაჯეროთ! ბედნიერი, წარმატებული და ნაყოფიერი სასწავლო წელი ყველას“,- წერს კლასის დამრიგებელი ელგა კურასპედიანი.