„ვულოცავთ, ამ დიდ გამარჯვებას“-ქვემო ვაშლოვანის სკოლის მოსწავლეს, ესეების კონკურსის გამარჯვებულ დათო ბოლქვაძეს AP პროგრამის კურსი სრულად დაუფინანსდება
რუსლან მელაძის სახელობის ხულოს მუნიციპალიტეტის სოფელ ქვემო ვაშლოვანის საჯარო სკოლა მომავალ თაობას ხარისხიან განათლებას აძლევს, რაც მოსწავლეთა მიღწევებზე აისახება.
სკოლის მე-10 კლასის მოსწავლე დათო ბოლქვაძემ ქართულ-ამერიკული სკოლა „პროგრესის“ გამოცხადებულ ესეების კონკურსში - „ჩემი ქვეყნის დემოკრატიული მომავალი“ გაიმარჯვა.
დათო ბოლქვაძის გამარჯვება კი ბრწყინვალე საჩუქარმა დააგვირგვინა, ქართულ-ამერიკული სკოლა „პროგრესისგან“ მოსწავლე მიიღებს American High School (AP) პროგრამის კურსზე სრულ დაფინანსებას და შესაბამის ამერიკულ აკრედიტირებულ დიპლომს, რაც, როგორც სკოლაში გვეუბნებიან, მას შესაძლებლობას მისცემს სწავლა გააგრძელოს აშშ-ს უმაღლეს სასწავლებელში.
სკოლაში მოსწავლის წარმატება ახარებთ და მას მწვერვალების დაპყრობას უსურვებენ.
„ვულოცავთ, დათოს ამ დიდ გამარჯვებას. ვულოცავთ, სკოლის პედაგოგიურ კოლექტივს, მის პედაგოგს როენა ხოზრევანიძეს, თემს, მშობლებს“,- აღნიშნავენ სკოლაში.