„იმედი გვაქვს, თქვენ შექმნით საქართველოს ნათელ მომავალს“- ნინოწმინდის საჯარო სკოლის კურსდამთავრებულები სასურველ უნივერსიტეტებში წარმატებით ჩაირიცხნენ
საგარეჯოს მუნიციპალიტეტის სოფელ ნინოწმინდის საჯარო სკოლის კურსდამთავრებულებმა ერთიანი ეროვნული გამოცდები წარმატებით ჩააბარეს და სხვადასხვა უნივერსიტეტში, მათთვის სასურველ ფაკულტეტზე ჩაირიცხნენ.
1. ელენე თამაზაშვილი-ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახლმწიფო უნივერსიტეტი - ქართული ენა და ლიტერატურა (სრული დაფინანსება);
2. მარიამ ამირანაშვილი - საქართველოს უნივერსიტეტი - ფსიქოლოგია - 50%-იანი გრანტი;
3. ანანო როსტომაშვილი - ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი - ფსიქოლოგია;
4. გიორგი როსტომაშვილი - ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი - ეკოლოგია;
5. მოსე გორგილაძე - საქართველოს ფიზიკური აღზრდისა და სპორტის სასწავლო უნივერსიტეტი - ბიზნესის ადმინისტრირება და სპორტის მენეჯმენტი.
6. ჯაბა ჯინჭარაძე - ბიზნესისა და ტექნოლოგიების უნივერსიტეტი - საინფორმაციო ტექნოლოგიები.
7. სალომე ბაირამაშვილი - საქართველოს ეროვნული უნივერსიტეტი​ - სამართალი.
8. ლუკა ოკინაშვილი - საქართველოს ეროვნული უნივერსიტეტი​ -მენეჯმენტი.
9. გიორგი მანძულაშვილი - აგრარული უნივერსიტეტი - კულინარიული აკადემია.
სკოლაში კურსდამთავრებულებს მიღწეულ შედეგს ულოცავენ და ბედნიერ და წარმატებულ სტუდენტობას უსურვებენ.
„ნინოწმინდის საჯარო სკოლა სიყვარულითა და პატივისცემით ვულოცავთ 2022- 2023 სასწავლო წლის კურსდამთავრებულებს სტუდენტობას, ვუსურვებთ წარმატებებს, აღმასვლასა და ბედნიერ მომავალს!
გვეამაყებით, ძვირფასო ბავშვებო! იმედი გვაქვს, თქვენ შექმნით საქართველოს ნათელ მომავალს და არასოდეს დაგავიწყდებათ „ვისი გორისანი ხართ“, ქართული სულით, ლოკალურ- გლობალური პრობლემების გადაჭრის მარათონში აქტიურად, ეროვნული ინტერესებისა და სხვა ერების პატივისცემის ეგიდით ჩართულობას გისურვებთ!
გწყალობდეთ ღმერთი და ნინოწმინდის სამონასტრო კომპლექსის მადლი! გილოცავთ!“,- ვკითხულობთ სკოლის გავრცელებულ მისალოც წერილში.