ბათუმის N3 სკოლის 8 კურსდამთავრებულმა ერთიან ეროვნულ გამოცდებზე სახელმწიფო დაფინანსება მოიპოვა
ბათუმის N3 საჯარო სკოლა სიხარულით გვამცნობს, ერთიან ეროვნულ გამოცდებზე, კურსდამთავრებულთა მიღწეულ შედეგებს.
სკოლის 9 კურსდამთავრებული, სახელმწიფო დაფინანსების მფლობელია და უკვე, როგორც სტუდენტები სწავლას სხვადასხვა უნივერსიტეტებში გააგრძელებს.
სკოლა დიდი სიამაყით გვაცნობს წარმატებული ბავშვების მიღწევებს:
ეკატერინე ტერატურიანი 100%-იანი დაფინანსებით ისწავლის აპოლონ ქუთათელაძის სახელობის თბილისის სახელმწიფო სამხატვრო აკადემიაში, აღსანიშნავია, რომ მან ქართული ენასა და ლიტერატურაში - 57,3 ქულა, უცხოური ენაში (რუსული) - 69 ქულა, ხოლო ისტორიაში - 57.48 ქულა დაიმსახურა;
საბა მამფორი, ასევე 100%-იანი გრანტის მფლობელი გახდა და სწავლას  ბათუმის სახელმწიფო საზღვაო აკადემიაში გააგრძელებს. საბამ გეოგრაფიაში -53 ქულა, ხოლო ინგლისურში - 69 ქულა მიიღო;
კიდევ ერთი 100%-იანი დაფინანსების მფლობელი აბიტურიენტი - ანნა ფუტკარაძეა, რომელიც საქართველოს აგრარულ უნივერსიტეტში, საოცნებო პროფესიას დაეუფლება. ანამ ქართულში -56 ქულა, ინგლისურში კი მაქსიმალური  - 70 ქულა მოიპოვა;
ანასტასია კახიძე 70%-იანი გრანტის მფლობელი გახდა, მან ქართულში - 60 ქულა, ინგლისურში - 69 ქულა, ბიოლოგიაში კი - 47 ქულა მიიღო;
70%-იანი გრანტის მფლობელი გახდა მაკა შავაძეც, რომელიც სასურველ უნივერსიტეტში გააგრძელებს განათლების მიღებას;
ანა ანთიძე, კესო კიკაბიძე და სანდრო კიკვაძე კი, 50%-იანი დაფინანსებით დაეუფლებიან მათთვის სასურველ პროფესიებს და დაგროვილ ცოდნას უნივერსიტეტში გაიღრმავებენ.