„გისურვებთ, ღირსეული ადგილი დაგემკვიდრებინოთ საზოგადოებაში“ - შინდისის საჯარო სკოლის დირექტორი კურსდამთავრებულებს სტუდენტობას ულოცავს
გორის მუნიციპალიტეტის სოფელ შინდისის საჯარო სკოლა ამაყია კურსდამთავრებულთა წარმატებით, ახალგაზრდებმა ერთიანი ეროვნული გამოცდები წარმატებით გაიარეს და სწავლას სასურველ უნივერსიტეტებში გააგრძელებენ.
სკოლისთვის სასიხარულოა მოსწავლეთა მიღწევა, მათ წინსვლას, საინტერესო სტუდენტობას და წარმატებულ მომავალს უსურვებს.
განათლებული თაობის აღზრდა განსაკუთრებით საამაყოა სკოლის დირექტორისთვის, რომელიც ახალგაზრდებს, სტუდენტობას საინტერესოდ ულოცავს და ახსენებს, რომ  ერთ-ერთი უძველესი კულტურის მქონე ქვეყნის შვილები არიან.
მეცნიერები ვარაუდობენ, რომ IV საუკუნეში რომში არსებული რიტორიკული სკოლების მსგავსად, რომლებიც ციცერონისა და კვინტილიანეს თეორიულ ნაშრომებს და პრაქტიკულ-პედაგოგიურ მოღვაწობას ეყრდნობოდნენ, ფაზისის აკადემიაშიც, სწავლების შინაარსში შედიოდა - ტრივიუმი (სამართალი, ანტიკური ლიტერატურა, ფილოსოფია - რიტორიკა) და კვადრიუმი (არითმეტიკა, გეომეტრია, ასტრონომია, მუსიკა). ე. ი. ქართული სკოლა შინაარსით იმეორებდა იმ დროისათვის ცივილიზებულ სამყაროში გავრცელებული სკოლების შინაარსს.
ჩვენო ძვირფასო ბავშვებო, თქვენ ერთ-ერთ უძველესი კულტურის მქონე ქვეყნის შვილები ხართ და ამ ქვეყანაში განათლების მნიშვნელობა ყოველთვის კარგად ესმოდათ. გისურვებთ თქვენი ღირსეული ადგილი დაგემკვიდრებინოთ საზოგადოებაში თქვენი ცხოვრების უმნიშვნელოვანეს და ულამაზეს სტუდენტობის ეტაპზე. თქვენი მშობლიური სკოლა გილოცავთ კიდევ ერთხელ სტუდენტობას და წარმატებებს გისურვებთ!“, - აღნიშნავს სკოლის დირექტორი ნინო გარსევანიშვილი.