დაბა კაზრეთის N2 სკოლის 19 კურსდამთავრებული უმაღლეს სასწავლებელში წარმატებით ჩაირიცხა
ბოლნისის მუნიციპალიტეტის დაბა კაზრეთის N2 საჯარო სკოლის კურსდამთავრებულებმა ერთიანი ეროვნული გამოცდები წარმატებით ჩააბარეს და სწავალას მათთვის სასურველ უნივერსიტეტებში გააგრძელებენ. აღსანიშნავია, რომ წარმატებულ ახალგაზრდებს შორის, 2 სახელმწიფო დაფინანსების მფლობელია.
უმაღლეს სასწავლებლებში, სწავლას გააგრძელებენ კურსდამთავრებულები:
- ანა ოქრიაშვილი - თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტი, პროგრამა - ფიზიკური მედიცინა და რეაბილიტაცია, 50%-იანი გრანტი;
- მერი ალაგარდაშვილი - ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, პროგრამა - ქართული ფილოლოგია, 50%-იანი გრანტი;
- ანა ზურაბიშვილი - საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი, პროგრამა - გეოლოგია;
- ნია ლომსაძე -კავკასიის უნივერსიტეტი, პროგრამა - არქიტექტურა;
- ქეთი გვარაძე - ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი, პროგრამა - ქართული ფილოლოგია;
- ელენე გრძელიძე - ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი, პროგრამა - ქართული ფილოლოგია;
- ელჯუნ გურბანოვი - ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი, პროგრამა - ქართულის, როგორც მეორე ენისა და ინტეგრაციის პროგრამა;
- ნია სარაჯიშვილი - აღმოსავლეთ ევროპის უნივერსიტეტი, პროგრამა - არქიტექტურა;
- რუსლან ნაგიევი - ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, პროგრამა - გეოლოგია;
- ალია ასკაროვა - ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი, პროგრამა - ანგლისტიკა;
- ლიზი გაბიძაშვილი - თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტი, პროგრამა - ფიზიკური მედიცინა და რეაბილიტაცია;
- ელენე ასლანიშვილი - ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, პროგრამა - ეკონომიკა;
- თიკო ასლანიშვილი - ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, პროგრამა - ეკონომიკა;
- ვიკა ბესალაშვილი - საქართველოს ეროვნული უნივერსიტეტი, პროგრამა - სამართალი;
- ალექსანდრე მიქელაძე - საქართველოს ეროვნული უნივერსიტეტი, პროგრამა - სამართალი;
- გიორგი ჩილინგარაშვილი - საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი, პროგრამა - სამთო და გეოინჟინერია;
- მარიამ დაუთაშვილი - საქართველოს ეროვნული უნივერსიტეტი, პროგრამა - სამართალი;
- სალომე მწყაზარაშვილი - ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი, პროგრამა - საერთაშორისო ურთიერთობები: ევროპა და ახლო აღმოსავლეთი;
- ვაგიფ ნასიბოვი - ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი, პროგრამა - ქართულის, როგორც მეორე ენისა და ინტეგრაციის პროგრამა.
„ცხოვრების ახალი ეტაპი იწყება! გილოცავთ, გვიყვარხართ და გვეამაყებით განათლება გამარჯვების საწინდარია... წარმატებული სკოლის წარმატებული მოსწავლეები!“, - აღნიშნავენ სკოლაში.