საქართველოს საპატრიარქოს წმიდა თამარ მეფის სახელობის გიმნაზიის 24 კურსდამთავრებული სტუდენტი გახდა, მათგან 9 სწავლას გრანტით გააგრძელებს
საქართველოს საპატრიარქოს წმიდა თამარ მეფის სახელობის გიმნაზიის კურსდამთავრებულებმა ეროვნული გამოცდები წარმატებით ჩააბარეს და მათთვის სასურველ უნივერსიტეტებში ჩაირიცხნენ. მათ შორის 8 ახალგაზრდამ სახელმწიფო დაფინანსება მოიპოვა.
წელს, სკოლიდან სტუდენტები გახდნენ:
- ლაშა სამხარაძე - თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი - საქართველოს ისტორია, 70%-იანი გრანტი;
- ლილი გაჩეჩილაძე - თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი- პოლიტიკური მეცნიერებები, 50%-იანი გრანტი;
- ლუკა მახარაძე - თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი - სამართალი, 50%-იანი გრანტი;
- გიორგი სოსიაშვილი - თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი - სამართალი, 50%-იანი გრანტი;
- გიორგი ლომიძე - შავი ზღვის საერთაშორისო უნივერსიტეტი - საერთაშორისო ურთიერთობები (ინგლისურენოვანი), 50%-იანი გრანტი;
- ლიზი ფიფია - ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი - ფინანსები, 50%-იანი გრანტი;
- გიორგი ფურცხვანიძე - ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი - საინჟინრო, 50%-იანი გრანტი;
- საბა ქოჩორაშვილი - ბიზნესის და ტექნოლოგიების უნივერსიტეტი - კომპიუტერული მეცნიერებები, 50%-იანი გრანტი;
- რატი აბრალავა - თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი- ბიზნეს ადმინისტრირება (ინგლისურენოვანი);
- საბა არძენაძე - ბათუმის სახელმწიფო საზღვაო აკადემია - ბიზნეს ადმინისტრირება;
- ოთარი გელაშვილი - შავი ზღვის საერთაშორისო უნივერსიტეტი - ბიზნეს ადმინისტრირება - მენეჯმენტი;
- დავით ზანდარაძე - საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი - ელექტრული და ელექტრონული ინჟინერია;
- ლიზი ბოლქვაძე - ქართულ - ამერიკული უნივერსიტეტი - ინტერიერის დიზაინი;
- ირაკლი ედიშერაშვილი - თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი - ევროპისმცოდნეობა;
- სოფო კაბულაშვილი - კავკასიის საერთაშორისო უნივერსიტეტი - სამართალი;
- ლუკა ლაზიშვილი - კავკასიის საერთაშორისო უნივერსიტეტი - სამართალი;
- ბიძინა კესარელი - საქართველოს ეროვნული უნივერსიტეტი - ბიზნეს ადმინისტრირება;
- სანდრო კილაძე - ევროპის უნივერსიტეტი- დიპლომირებული მედიკოსი (ინგლისურენოვანი);
- გიგა ნაკაშიძე - თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი- კომპიუტერული მეცნიერებები;
- ნელი შევცოვა - საქართველოს ეროვნული უნივერსიტეტი- ბიზნეს ადმინისტრირება;
- ჯარჯი გოგელაშვილი - ქართულ ამერიკული უნივერსიტეტი - მშენებლობა, 50 %-იანი გრანტი;
- ნიკოლოზ ნიკოლეიშვილი - ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი - ბიზნეს ადმინისტრირება;
- ნია ხურციძე - საქართველოს უნივერსიტეტი - არქიტექტურა;
- იოანე ვარდუკაძე - წარმატებით ჩააბარა ეროვნული გამოცდა და შიდა გამოცდების შემდეგ ჩაირიცხება თბილისის სასულიერო სემინარიაში, საღვთისმეტყველო ფაკულტეტზე.
გიმნაზიის დირექცია 2022/2023 სასწავლო წლის კურსდამთავრებულებს, რომლებიც ჩაირიცხნენ უმაღლეს სასწავლებლებში, წარმატებას ულოცავს და ცხოვრების ახალ ეტაპზე წინსვლას უსურვებს.
შეგახსენებთ, რომ წელს ერთიან ეროვნულ გამოცდებზე აბიტურიენტთა რეკორდული რაოდენობა - 45 ათასზე მეტი აპლიკანტი დარეგისტრირდა. სტუდენტის სტატუსი კი 34 ათასზე მეტმა აბიტურიენტმა მოიპოვა.