ზუგდიდისა და ცაიშის ეპარქიის ახალგაზრდობის განათლებისა და კულტურის ცენტრის ინიციატივით, საფეხბურთო ტურნირი - „ვლაქერნობა 2023“ ჩატარდა
ზუგდიდისა და ცაიშის მიტროპოლიტ გერასიმეს ლოცვა-კურთხევით, ეპარქიის ახალგაზრდობის განათლებისა და კულტურის ცენტრის ინიციატივითა და ზუგდიდის „ხელოვნებისა და კულტურის განვითარების ცენტრის“ სპორტის მუზეუმის მხარდაჭერით, საფეხბურთო ტურნირი - „ვლაქერნობა 2023“ ტარდება.
ზუგდიდისა და ცაიშის ეპარქიაში დაცული სიწმინდის - ყოვლადწმინდა ღვთისმშობლის პატიოსანი სამოსისადმი მიძღვნილი ტურნირი მეტად საინტერესოდ წარიმართა.
8 ივლისს, სპორტ- კომპლექსის შენობაში, გასულ კვირას ჩატარებული კენჭისყრის შედეგად დაწყვილებული გუნდების რიგით მე-4 ფინალური თამაშები გაიმართა.
თამაშები შემდეგი თანმიმდევრობით ჩატარდა:
1) დადიანების ვლაქერნის ღვთისმშობლის ხატის სახელობის საკათედრო ტაძარი - ჭკადუაშის წმ. გიორგის სახელობის ტაძარი (16:00 სთ-ზე);
2)ცაიშის ყოვლადწმინდა ღვთისმშობლის მიძინების ტაძარი - დავითიანი ( ოირემეს ) მთავარანგელოზთა დასის სახელობის ტაძარი (17:00 სთ-ზე);
3) ნარაზენის ხარების სახელობის ტაძარი- ყოვლადწმინდა სამების სახელობი მშენებარე ტაძარი (18:00 სთ-ზე);
4) წმ.პეტრე-პავლეს სახელობის ტაძარი- კომბინატის წმ. დავით მეფის აღმაშენებლის სახელობის მშენებარე ტაძარი (19:00 სთ-ზე).