„პოეზია – უპირველეს ყოვლისა“ - ცხუნკურის N2 საჯარო სკოლაში საინტერესო ღონისძიება ჩატარდა
წყალტუბოს მუნიციპალიტეტის სოფელ ცხუნკურის N2 საჯარო სკოლაში წლის განმავლობაში პედაგოგთა ხელმძღვანელობით, მოსწავლეებმა არაერთი მნიშვნელოვანი მოვლენა თუ თარიღი აღნიშნეს.
მათ შორის იყო ბავშვთა დაცვის საერთაშორისო დღე, რასთან დაკავშირებითაც სკოლაში, ღონისძიება -  „პოეზია – უპირველეს ყოვლისა“ ჩატარდა.
ღონისძიებაში VII–VIII კლასების მოსწავლეები მონაწილეობდნენ.
ზეიმს ხელმძღვანელობდა ქართული ენისა და ლიტერატურის მასწავლებელი - დალი ხეცურიანი, რომელიც, როგორც სკოლაში გვიყვებიან, თავადაც აქტიურად მონაწილეობდა ღონისძიებაში.
მოსწავლეებმა ლექსები წაიკითხეს. მოსწავლეებს: ლ. ტუკვაძეს, ლ. ომანაძეს, ლ ტუსკაძეს, მ. შვანგირაძეს, თ. ჯიმშელეიშვილს, ლ. ჯიმშელეიშვილს, დ. კინწურაშვილს, ღონისძიებაში მონაწილეობისთვის სიგელები გადაეცათ.
ხოლო, ლექსების გამომეტყველებით წაკითხვისთვის სიგელით მოსწავლე - გიორგი ჯიმშელეიშვილი დაჯილდოვდა.
„სკოლის დირექტორმა - ნინო ჯალიაშვილმა მონაწილეებს მიულოცა ბავშვთა დაცვის საერთაშორისო დღე, მადლობა გადაუხადა მოსწავლეებსა და მათ ხელმძღვანელს, ქართული ენისა და ლიტერატურის მასწავლებელს - დალი ხეცურიანს საინტერესო, ლამაზი ღონისძიების ჩატარებისთვის“, - გვიყვებიან სკოლაში.
მსგავსი აქტივობები და ღონისძიებები მოსწავლეთა მრავალმხრივ განვითარებას უწყობს ხელს, რაზეც სასკოლო საზოგადოება ზრუნავს.