წერეთელის საჯარო სკოლის მასწავლებელი ლელა ჯაბანაშვილი, მესამეკლასელებთან ერთად, STEAM პროექტს შეუერთდა
მარნეულის მუნიციპალიტეტის სოფელ წერეთელის საჯარო სკოლისთვის სასწავლო წელი საკმაოდ წარმატებული აღმოჩნდა, მოსწავლეები არაერთ საინტერესო პროექტში ჩაერთნენ.
მათ შორის აღსანიშნავია, ევროპული სკოლის განათლების პლატფორმის- eTwinning-ის ერთ-ერთ STEAM პროექტი - „რატომელები“, რომელშიც დაწყებითი საფეხურის მასწავლებელი ლელა ჯაბანაშვილი თავის მე-3 კლასის მოსწავლეებთან ერთად ჩაერთო.
აღსანიშნავია, პროექტში ასევე ჩართულია 15 სკოლა საქართველოს სხვადასხვა რეგიონიდან.
როგორც სკოლაში გვიყვებიან, მოსწავლეებმა წარმატებით გაართვეს თავი პროექტის ფარგლებში მიმდინარე აქტივობებს: აღნიშნეს წყლის რესურსების დაცვის საერთაშორისო დღე, დედამიწის დღე და  eTwinning-ის დაბადების დღე.
ასევე, ბავშვებმა განახორციელეს STEAM აქტივობები: „მათემატიკა ყველგან და ყოველთვის“; „რწყილი და ჭიანჭველა“; ჩაატარეს კვლევა- „რას ჭამენ ჭიანჭველები?“; დაეუფლნენ სხვადასხვა web-2 ინსტრუმენტს, იმუშავეს „ავატარების“, ლოგოების, პოსტერებისა და „სიტყვების ღრუბლების“ შექმნაზე.
ბავშვები ასევე მონაწილეობდნენ ონლაინ-შეხვედრებში, ჩატ-რუმში, დაესწრნენ კონფერენციას, გაეცნენ კიბერუსაფრთხოების წესებს, მონაწილეობა მიიღეს „კაჰოტის“ თამაშებში, ააწყვეს სხვადასხვა თავსატეხი, აქტიური ჩართულობისათვის კი დაიმსახურეს არაერთი სერტიფიკატი.
აღსანიშნავია, რომ ბავშვებმა, სკოლაში საკუთარი ხელით მოაწყვეს eTwinning-ის კუთხე.
„პროექტის დასასრულს კი მადლიერმა მოსწავლეებმა და მშობლებმა დადებითად შეაფასეს მუშაობა და გამოთქვეს მომავალში მსგავს პროექტებში მონაწილეობის სურვილი, რადგან ბავშვი ასეთი აქტივობებით მრავალ სასარგებლო უნარს იძენს“, - აღნიშნავენ სკოლაში.