„აკაკი წერეთლის ნაკვალევზე“ - ერკეთის საჯარო სკოლის მოსწავლეებმა სასწავლო პროექტი სხვიტორსა და სავანეში ვიზიტით დაასრულეს
ჩოხატაურის მუნიციპალიტეტის სოფელ ერკეთის საჯარო სკოლაში, პედაგოგთა ხელმძღვანელობითა და მოსწავლეთა ჩართულობით არაერთი საინტერესო პროექტი თუ აქტივობა წარმატებით განხორციელდა.
მათ შორის იყო პროექტი - „აკაკი წერეთლის ნაკვალევზე“, რომლის ხელმძღვანელი ციალა ჭიხვარია, მონაწილე პედაგოგები კი ლექსანდრე ცინცაძე და დარეჯან მელუა იყვნენ.
აღნიშნული პროექტი სკოლის VI-VII-VIII კლასების მოსწავლეებმა სხვიტორსა და სავანეში ვიზიტით დაასრულეს.
„ამ დღეს მათ აკაკი წერეთლის საგვარეულო მამულში, სასახლეში, ხელისგულივით გაშლილ ძიძისეულ კარ-მიდამოში და კარის ეკლესიაში ისეირნეს“, - გვეუბნებიან სკოლაში.
როგორც სკოლაში გვიყვებიან, აღნიშნულ ადგილზე იყვნენ საქართველოს სხვადასხვა კუთხის ბავშვებიც, რომლებსაც მოსწავლეები დაუახლოვდნენ.
„ისინი ერთად ისმენდნენ სხვიტორის სასახლის გიდის შთამბეჭდავ საუბარს აკაკის ბავშვობასა და ყრმობაზე, ცხოვრებასა და მოღვაწეობაზე“, - აღნიშნავენ სკოლაში.
სკოლაში დაბრუნებულმა მოსწავლეებმა პროექტის პრეზენტაცია გამართეს.
მათ მიღებული ინფორმაცია და ცოდნა წარმოაჩინეს.
„იმდენად ღრმად და შინაარსიანად წარმოადგინეს მე-7 კლასელებმა „თორნიკე ერისთავის“ ავტორის შემოქმედება, იმდენად მრავალფეროვანი მასალა მოიძიეს პროექტის მონაწილეებმა, რომ თამამად შეგვიძლია ვთქვათ პროექტმა მიზანს მიაღწია“, - ამბობენ სკოლაში.
პროექტის მსვლელობაში და მის ფარგლებში განხორციელებულ აქტივობებში მოსწავლეები დიდი მონდომებით, ინტერესით, ხალისით მონაწილეობდნენ.
აღსანიშნავია, რომ მსგავსი აქტივობები და პროექტები მოსწავლეთა მრავალმხრივ განვითარებას უწყობს ხელს.