„ბუნების კანონები ჩვენს გარშემო“ - ინტელექტუალურ-შემეცნებითი ღონისძიება ტყიბულის N6 სკოლაში
ტყიბულის N6 საჯარო სკოლაში სასწავლო წელი წარმატებით დასრულდა. სასწავლო პროცესი გამოირჩეოდა მრავალფეროვანი საგანმანათლებლო ღონისძიებებითა და აქტივობებით.
მათ შორის აღსანიშნავია, ინტელექტუალურ-შემეცნებითი ღონისძიება თემაზე: „ბუნების კანონები ჩვენს გარშემო“.
აღნიშნულ ღონისძიება საბუნებისმეტყველო მეცნიერებათა კათედრის ხელმძღვანელის - ელისო ბერძულისა და მისი წევრების: ლელა სილაკაძეს, ცისანა ქოქოსაძის ინიციატივითა და ჩართულობით  სკოლის სააქტო დარბაზში გაიმართა.
ღონისძიებაში VII , VII და VIII კლასების მოსწავლეებით დაკომპლექტებული შერეული გუნდები მონაწილეობდნენ.
„ღონისძიება მეტად საინტერესოდ წარიმართა, მოსწავლეებმა აქტიურად უპასუხეს შეკითხვებს სამივე საგნიდან (ქიმია, ფიზიკა, ბიოლოგია) და გამოავლინეს წლის განმავლობაში მიღებული ცოდნა“, - გვიყვებიან სკოლაში.
ღონისძიებაზე გამოვლინდა გამარჯვებული VII-VIII კლასების მეორე გუნდი.
მე-2 ადგილი წილად ხვდა VII-VIII კლასების პირველ გუნდს, ხოლო მესამე ადგილის მფლობელები გახდნენ VII-VIII კლასების გუნდის წევრები.
„საბუნებისმეტყველო მეცნიერებათა კათედრა მადლობას უხდის კონკურსში მონაწილე მოსწავლეებს აქტიური ჩართულობისთვის და არდადეგების მხიარულად გატარებას უსურვებს“, - აღნიშნავენ სკოლაში.
​მსგავსი აქტივობები და ღონისძიებები მოსწავლეთა სასწავლო პროცესში ჩართულობას უწყობს ხელს.