მუხრანის N1 საჯარო სკოლაში საკლასო კონკურსი - „ჩვენ გვიყვარს მათემატიკა“ ჩატარდა
ნიკო ბაგრატიონის (ბურის) სახელობის მცხეთის მუნიციპალიტეტის სოფელ მუხრანის N1 საჯარო სკოლაში მოსწავლეთა ცოდნის გაღრმავებისა და მოტივაციისა ამაღლების მიზნით, საინტერესო აქტივობები, პროექტები ტარდება.
ამჯერად, სკოლის VII კლასში, მათემატიკის მასწავლებლის - მთვარისა თალაკვაძის ორგანიზებით, მორიგი გამორჩეული აქტივობა, საკლასო კონკურსი -  „ჩვენ გვიყვარს მათემატიკა“ ჩატარდა.
კონკურსში, რომელიც სამ ეტაპს მოიცავდა, როგორც სკოლაში გვიყვებიან, ყველა მოსწავლე ხალისით ჩაერთო.
„ისინი ექვს გუნდად განაწილებული ასპარეზობდნენ და ცდილობდნენ საგანის ცოდნა მაქსიმალურად გამოევლინათ“, - აღნიშნავენ სკოლაში.
საბოლოოდ მე-6 გუნდმა გაიმარჯვა, რომლის ლიდერი ნინი პეპანაშვილი იყო, ხოლო გუნდის წევრები - ლინდა მარღიშვილი, ნიკოლოზ თურმანიძე და ლიზი ზარიაშვილი.
„სკოლის დირექტორმა და პედაგოგებმა  გუნდს გამარჯვება მიულოცეს და ყველა მონაწილეს მათემატიკის საგნის მიმართ მეტი ინტერესისკენ მოუწოდეს“, - გვიყვებიან სკოლაში.
აღსანიშნავია, რომ მსგავსი ტიპის საგნობრივი და ინტეგრირებული კონკურსები, მოსწავლეებს თვითშეფასება უმაღლებს და ანალიტიკურ, კომუნიკაციის და აკადემიურ უნარებს უუმჯობესებს.