„მშობლიურო ჩემო მიწავ“- სამტრედიის N7 სკოლის მე-2 კლასის მოსწავლეებმა გალაკტიონ ტაბიძის სახლ-მუზეუმის ეზოში ღონისძიება გამართეს
სამტრედიის N7 საჯარო სკოლაში მოსწავლეთა მოტივირებასა და განვითარებაზე ორიენტირებული აქტივობები ხშირად იმართება.
ამჯერად, მე-2 კლასმა მშობლებისა და მასწავლებლის ჩართულობით, გალაკტიონ ტაბიძის სახლ-მუზეუმის ეზოში ღონისძიება - „მშობლიურო ჩემო მიწავ“, გამართა.
აღნიშნული ღონისძიების მიზანი მოსწავლეებში ეროვნული სულისკვეთების გაღვიძება იყო. მოსწავლეებმა გალაკტიონის ცხოვრებასა და მოღვაწეობაზე ისაუბრეს. გარდა ამისა, მშობლებმა და მოსწავლეებმა „პოეტების მეფის“ ლექსები ერთად წაიკითხეს. აქტივობებში თითოეული მონაწილე დიდი მონდომებითა და პასუხისმგებლობით ჩაერთო, მათ შესაძლებლობები გამოავლინეს და დრო ნაყოფიერად გაატარეს.
მოსწავლეებმა ღონისძიება ლამაზი ცეკვით, სიმღერაზე - „გამარჯობა აფხაზეთო შენი“ დაასრულეს. კლასის ხელმძღვანელი ელისო სტურუაა, რომელიც პატარა მოსწავლეებს ყოველთვის საინტერესო აქტივობებს სთავაზობს.