კვახჭირის საჯარო სკოლის მოსწავლეთა პატრიოტული ღონისძიება
თერჯოლის მუნიციპალიტეტის სოფელ კვახჭირის საჯარო სკოლის მოსწავლეები პედაგოგთა ხელმძღვანელობით, სხვადასხვა მნიშვნელოვან მოვლენასა და თარიღს აქტიურად აღნიშნავენ.
შესაბამისად, სკოლაში განსაკუთრებულად აღინიშნა საქართველოს დამოუკიდებლობის დღე.
ამ დღესთან დაკავშირებით მოსწავლეებმა, პედაგოგ თამუნა ჩხიკვაძის ხელმძღვანელობით, ღია ცის ქვეშ საინტერესო ღონისძიება მოაწყვეს.
მოსწავლეებმა 26 მაისის მოვლენებთან დაკავშირებით ისაუბრეს და კიდევ ერთხელ გააცნობიერეს რამდენად მნიშვნელოვანია სახელმწიფოს დამოუკიდებლობა. აღნიშნულ დღეს ისინი ასევე სხვადასხვა საინტერესო აქტივობაში მონაწილეობდნენ, სადაც შემოქმედებითი უნარები წარმოაჩინეს.
„მე ქართველი ვარ! - გული აძგერდა, სამყაროს გასცდა ძახილი მისი, მე ქართველი ვარ და არ მჭირდება, სიტყვა, მიწა თუ სამშობლო სხვისი! მე ქართველი ვარ! - გული აძგერდა, სამყაროს გასცდა ძახილი მისი, მე ქართველი ვარ და არ მჭირდება, სიტყვა, მიწა თუ სამშობლო სხვისი!  ჩვენ საქართველოს მომავალი ვართ“, -  აღნიშნული სიტყვები გაჟღერდა ღონისძიებაზე.
მოსწავლეთათვის დღე საინტერესო, ინფორმაციული და დასამახსოვრებელი იყო.
„გილოცავთ ჩემო პატარებო, მშვიდობიან და გაბრწყინებულ საქართველოში გეცხოვროთ“ , - ამბობს პედაგოგი სოფიკო აბესაძე.