ქვედა საზანოს N2 საჯარო სკოლის მოსწავლეები კომპიუტერული თამაშების შესახებ გამართულ ონლაინ-კონფერენციაში მონაწილეობდნენ
ექვთიმე თაყაიშვილის სახელობის ზესტაფონის მუნიციპალიტეტის სოფელ ქვედა საზანოს N2 საჯარო სკოლის მოსწავლეები გამოწვევებს არ უშინდებიან და სასწავლო წლის განმავლობაში, არაერთ საინტერესო პროექტსა თუ ღონისძიებაში ერთვებიან.
ამჯერად, VII კლასის მოსწავლეები, პედაგოგ ელენა კაპანაძესთან ერთად, ონლაინ კონფერენციაში, რომლის თემაც იყო - „კომპიუტერული თამაშების პოპულარიზაცია თინეიჯერებში“, მონაწილეობდნენ.
პროექტი, რომელიც თინეიჯერებში ჯანსაღი ცხოვრების პოპულარიზაციას ემსახურება, ევროპის სკოლების გაერთიანების პლატფორმა „ითვინინგზე“ ხორციელდება.
პროექტის ფარგლებში მოსწავლეებმა - მათე ქურცაძემ და ლანა ქურცაძემ კომპიუტერული თამაშების დადებითი და უარყოფითი მხარეების შესახებ პრეზენტაცია მოამზადეს და წარადგინეს. გარდა ამისა, მათ ისაუბრეს, თუ რა ზიანი  და სარგებელი შეიძლება მოუტანს ბავშვებს კომპიუტერულმა თამაშებმა.
მოსწავლეებმა შესაძლებლობები გამოავლინეს, საინტერესოდ ისაუბრეს, აზრი დააფიქსირეს და დრო ნაყოფიერად გაატარეს.