„ყველა ბავშვი თანაბრად ბედნიერი უნდა იყოს - განურჩევლად ეროვნების, რელიგიისა და კულტურული კუთვნილებისა“ - ღონისძიება გიულიბაღის საჯარო სკოლაში
მარნეულის მუნიციპალიტეტის სოფელ გიულიბაღის საჯარო სკოლის მოსწავლეები და პედაგოგები მნიშვნელოვან თარიღებს გამორჩეულ ღონისძიებებით აღნიშნავენ.
ამჯერად, ღონისძიება ბავშვთა დაცვის საერთაშორისო დღეს მიეძღვნა, მასში გიულიბაღის, თბილისის N162 და ორგანიზაცია „ახალი აზროვნების ინსტიტუტის“ მოსწავლეები მონაწილეობდნენ. მათ სხვადასხვა საინტერესო ნომერი წარადგინეს, ამ დღისა და ბავშვთა უფლებების შესახებ ისაუბრეს, ცოდნა გაიღრმავეს და სამახსოვრო ფოტოები გადაიღეს.
„საქართველოში ყველა ბავშვი თანაბრად ბედნიერი უნდა იყოს - განურჩევლად ეროვნების, რელიგიისა და კულტურული კუთვნილებისა, ამიტომ ერთად აღვნიშნეთ ბავშვთა დაცვის საერთაშორისო დღე!
ჩვენს ქვეყანაში ასეთი მრავალფეროვნება ტოლერანტობისა და თანასწორობის სიმბოლო იყო საუკუნეების განმავლობაში!
გვიხარია, რომ ვაგრძელებთ ტრადიციას და ვუერთდებით ისტორიის იმ ნაწილს, რომელსაც ჩვენი მეგობრობა ჰქვია“,- ვკითხულობთ გავრცლებულ ინფორმაციაში.