ჭიათურის N2 საჯარო სკოლის მოსწავლეებმა საქართველოს ისტორიის მნიშვნელოვანი თარიღი გამორჩეული ღონისძიებით აღნიშნეს
ჭიათურის N2 საჯარო სკოლის მოსწავლეები, პროფესიონალი პედაგოგიური საზხოგადოებისა და დირექციის ძალისხმევით, აქტიურად არიან ჩართულები საგაკვეთილო პროცესში, ასევე ზოგადად სასკოლო ცხოვრებაში და არც ისეთ მნიშვნელოვან თრიღებს ივიწყებენ, რომლებიც გარდამტეხი აღმოჩნდა ჩვენი ქვეყნის ისტორიაში.
ამის დასტურია ღონისძიება, რომელიც ჭიათურის N2 საჯარო სკოლაში, საქართველოს დამოუკიდებლობის დღესთან დაკავშირებით ჩატარდა, სახელწოდებით - „26 მაისი - ეს დღე ჩვენია“.
ღონისძიებაში III, V, VI, VII, VIII, IX, X და XI კლასების მოსწავლეები ჩაერთნენ, ამ თარიღის ისტორიულ მნიშვნელობაზე ისაუბრეს, ყურადღება გაამახვილეს, თუ რა გზა გაიარა ქვეყანამ თავისუფლების მოპოვებამდე.
გარდა ამისა, მოსწავლეებმა მუსიკალური და ქორეოგრაფიული ნომრები გამართეს, ასევე წაიკითხეს დამოუკიდებლობის დღესთან დაკავშირებული ლექსები და დამსწრე საზოგადოების დიდი მოწონება დაიმსახურეს
ღონისძიებას ისტორიის მასწავლებლი ნანა ასანიძე და მუსიკის პედაგოგი ფატმან ცარციძე ხელმძღვანელობდნენ.
ასევე, საქართველოს დამოუკიდებლობის დღესთან დაკავშირებით, ჭიათურაში, კულტური ცენტრის ტერიტორიაზე, თემატური აქტივობები გაიმართა, მოსწავლეები მათ მიმდინარეობაშიც ჩაერთნენ
როგორც სკოლაში ამბობენ, IX, X, XI კლასის მოსწავლეებმა ლამაზი, შინაარსიანი ინსცენირებით მეფე ვახტანგ გორგასლის ეპოქა „გააცოცხლეს“. თეატრალური წარმოდგენა გაფორმებული იყო დეკორაციებით, აღნიშნულ ღონისძიებას ადგილობრივი ხელისუფლების წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.
წარმოდგენას ისტორიის პედაგოგები - ნანა ასანიძე, მარინა ფცქიალაძე, ნარგიზა კუტალია, რუსუდან ბურჯანაძე ხელმძღვანელობდნენ, ხოლო მუსიკალურ გაფორმებაზე პედაგოგმა ფატმან ცარციძემ იზრუნა.