ზუგდიდისა და ცაიშის ეპარქიის ახალგაზრდობის განათლებისა და კულტურის ცენტრთან არსებული ქორეოგრაფიული ანსამბლი ფესტივალზე ღირსეულად წარდგა
ზუგდიდისა და ცაიშის ეპარქიის ახალგაზრდობის განათლებისა და კულტურის ცენტრთან არსებული ქორეოგრაფიული ანსამბლი - „ხარება“ ღონისძიებაში მონაწილეობდა.
ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის ხელოვნებისა და კულტურის განვითარების ცენტრის საკონცერტო დარბაზში, ზუგდიდის კულტურისა და ტურიზმის განვითარების ასოციაცია  - „აისის“ ორგანიზებით, მეგობრობის 10-ე რესპუბლიკური ფესტივალი ჩატარდა. მასში სხვადასხვა ფოლკლორული და ქორეოგრაფიული ანსამბლები, მათ შორის „ხარება“ მონაწილეობდა.
მოსწავლე-ახალგაზრდებმა კათოლიკოს პატრიარქის უწმინდესისა და უნეტარესის ილია II-ის კომპოზიციით შესრულებული - „წმინდაო ღმერთო“ მრავალჟამიერ და ცეკვები წარადგინეს. ანსამბლ „ხარებას“ ქორეოგრაფი მაია ბოკუჩავაა.
ღონისიება საქართველოს კათოლიკოს-პატრიარქის, მცხეთა-თბილისის მთავარეპისკოპოსის, ბიჭვინთისა და ცხუმ-აფხაზეთის მიტროპოლიტის, უწმიდესისა და უნეტარესის ილია II-ის აღსაყდრებისან 45 და დაბადებიდან 90 წლისთავს მიეძღვნა.
მას ადგილობრივი ხელისუფლებისა და კულტურის სფეროს წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.
„ზუგდიდის კულტურისა და ტურიზმის განვითარების ასოციაცია „აისის“ ორგანიზებით, მეგობრობის 10-ე რესპუბლიკური ფესტივალი ჩატარდა, ასევე მოღვაწეობის 20 წლის საიუბილეო თარიღს მიეძღვნა. მონაწილეობდნენ ფოლკლორული და ქორეოგრაფიული ანსამბლები“,- ვკითხულობთ გავრცელებულ ინფორმაციაში.