ჯუმის საჯარო სკოლის მოსწავლეებმა გოდერძი ჩოხელის ნაწარმოების გმირები გააცოცხლეს და მინისპექტაკლი გაითამაშეს
ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის, ჯუმის საჯარო სკოლის პედაგოგები და სკოლის ხელმძღვანელობა ცდილობენ, მოსწავლეებმა არა მხოლოდ მიიღონ საფუძვლიანი განათლება, არამედ ბავშვები აქტიურად იყვნენ ჩართულები სასკოლო ცხოვრებაში; პედაგოგები მოსწავლეებს, მოტივაციის ამაღლებისა და მრავალმხრივ განვითარების მიზნით, სხვადასხვა საინტერესო აქტივობას სთავაზობენ და ამის ნათელი დადასტურებაა ის მინისპექტაკლი, რომელიც მე-7 კლასის მოსწავლეებმა ქართული ენისა და ლიტერატურის მასწავლებლის - ნინო ხორავას ხელმძღვანელობით, სკოლის კედლებში გაითამაშეს.
გოდერძი ჩოხელის ნაწარმოების - „ბებოს“ მიხედვით დადგმულმა საოცარმა სანახაობამ დამსწრე საზოგადოებს აღფრთოვანებ დაიმსახურა:
„სპექტაკლზე მოსწავლეებმა შემოქმედებითი და საკომუნიკაციო უნარები გამოავლინეს, საოცარი გამომეტყველებითა და ჟესტიკულაციით შეძლეს პერსონაჟების ემოციებისა და სათქმელის შინაარსის გადმოცემა“, - ასე გამოეხმაურა სკოლა ბავშვების მიერ დადგმულ სპექტაკლს, რომელსაც სასკოლო თემის წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.
ჯუმის საჯარო სკოლის დირექტორმა - ირმა ბუკიამ კი მადლობა გადაუხადა მოსწავლეებსა და ნინო მასწავლებელს სპექტაკლის საინტერესოდ წარმოჩენისათვის.
აღსანიშნავია მსგავსი აქტივობები და ღონისძიებები მოსწავლეთა შემოქმედებითი უნარების წარმოჩენისა და განვითარებისთვის მნიშვნელოვანია, რაზეც სასკოლო საზოგადოება ზრუნავს.