თხილნარის N2 საჯარო სკოლაში, ჯანსაღი ცხოვრების წესის პოპულარიზაციის მიზნით, სპორტულ-გასართობი შეჯიბრი ჩატარდა
ხელვაჩაურის მუნიციპალიტეტის სოფელ თხილნარის N2 საჯარო სკოლაში მოსწავლეთა სპორტითა და ჯანსაღი ცხოვრების წესით დაინტერესებსას დიდი ყურადღება ექცევა.
ამჯერად, ცხოვრების ჯანსაღი წესის პოპულარიზაციის მიზნით, სკოლის საბაზო საფეხურის მოსწავლეებს შორის სპორტულ-გასართობი შეჯიბრი - „მხიარული სტარტები“, ჩატარდა.
მოსწავლეები ამ ღონისძიებისთვის რამდენიმე კვირის განმავლობაში, სპორტის გაკვთილებზე, ემზადებოდენენ. ისინი ამ დღეს მოუთმენლად ელოდნენ. თითოეულმა მათგანმა შესაძლებლობები წარმოაჩინა, აქტივობებში მონდომებით ჩაერთო, ღირსეულად იასპარეზა და დრო ხალისიანად გაატარა.
შეჯიბრის ყველა მონაწილე, წარმატებული მონაწილეობისთვის, სიგელით დაჯილდოვდა. „მხიარულ სტარტებს“ მასწავლებელი - თამარ გორგაძე და კლასის დამრიგებლები ხელმძღვანელობდნენ.
„აქტივობამ ძალიან ხალისიანად ჩაიარა. პატარების მონდომება და ემოციები გადამდები იყო დამსწრე პირებისთვის და ჟიურის წევრებისთვის“,- აღნიშნავენ სკოლაში.