„გაცოცხლებული თოჯინები“ - ერკეთის საჯარო სკოლის დაწყებითი კლასების მოსწავლეთა შთამბეჭდავი პროექტი
ჩოხატაურის მუნიციპალიტეტის სოფელ ერკეთის საჯარო სკოლაში პროექტებით სწავლება წარმატებით მიმდინარეობს. მასწავლებლები მოსწავლეებს საინტერესო და მრავალფეროვან პროექტებს სთავაზობენ, რაც მოსწავლეთა ცოდნის ხარისხსა და მოტივაციაზე დადებითად აისახება.
„გაცოცხლებული თოჯინები“- ასე ეწოდება შთამბეჭდავ პროექტს, რომელიც ერკეთის საჯარო სკოლის დაწყებითი კლასების პედაგოგებმა და მოსწავლეებმა განახორციელეს.
პროექტის ფარგლებში, მოსწავლე-მასწავლებლებმა გაიხსენეს ქართული ნახატი ფილმები, ერთად წაიკითხეს ქართული ზღაპრები, დაამზადეს ფერადი ქაღალდებისა და ქსოვილებიდან თოჯინები. ბავშვები ეწვივნენ ქუთაისის თოჯინების თეატრს და ნახეს მულტიპლიკაციური ფილმი „ალადინი“.
როგორც სკოლაში გვიყვებიან, შთამბეჭდავი იყო „გაცოცხლებული თოჯინების“ პრეზენტაცია, ბავშვებმა გამოხატეს თავიანთი შთაბეჭდილებები, ემოციები, სიხარული და იმედი, რომ ასეთი შთამბეჭდავი პროექტები კვლავ განხორციელდება.