მაღლაკის N1 საჯარო სკოლის მე-5 კლასში საინტერესო ინტეგრირებული გაკვეთილი ჩატარდა
წყალტუბოს მუნიციპალიტეტის სოფელ მაღლაკის N1 საჯარო სკოლაში პედაგოგები მოსწავლეებს მრავალფეროვან და საინტერესო სასწავლო პროცესს სთავაზოვენ.
ამჯერად, სკოლის მე-5 კლასში ბიოლოგიისა (მასწავლებელი მარინე ფხაკაძე) და ქართულ ენისა და ლიტერატურის (მასწავლებელი ლენა უგულავა) ინტეგრირებული გაკვეთილი ჩატარდა - თემაზე- „მუხა“.
როგორც სკოლაში გვიყვებიან, მოსწავლეებმა - თათია ჟორჟოლიანმა და საბა ფიოლიამ საქართველოს წითელ ნუსხაზე, მუხის სხვადასხვა ჯიშზე, მუხის ქერქის სამკურნალო თვისებებსა და იმ დაავადებებზე ისაუბრეს, რომლის დროსაც მუხის ქერქის ნახარშის გამოყენება ეფექტურია.
პრეზენტაცია მათ PowerPoint-ში ააწყვეს.
მეხუთეკლასელებმა ასევე რევაზ ინანიშვილის მოთხრობა - „მუხა“ განიხილეს.
„მათ, მუხაზე ხალხური, ქართველი პოეტების ლექსები, ლეგენდები და თქმულებები წაიკითხეს, გაკვეთილის ბოლოს ლიზი ჟორჟოლიანმა წარმოადგინა კომპლექსური დავალება“, - გვიყვებიან სკოლაში.
მოსწავლეებმა ცოდნა და შესაძლებლობები შესანიშნავად წარმოაჩინეს.
აღსანიშნავია, რომ მსგავსი გაკვეთილები და პრეზენტაციები მოსწავლეებს ცოდნას უმაღლეს და საგაკვეთილო პროცესში აქტიურად რთავს.