„ანბანთზეიმი“ ერკეთის საჯარო სკოლაში
ჩოხატაურის მუნიციპალიტეტის სოფელ ერკეთის საჯარო სკოლაში სასწავლო წლის განმავლობაში არაერთი მნიშვნელოვანი ღონისძიება თუ აქტივობა ეწყობა.
ამჯერად, „ანბანთზეიმი“ გაიმართა, რომლითაც პირველკლასელებმა ქართული ანბანი გააცილეს და „სასიტყვეთში“ გადაინაცვლეს. როგორც სკოლაში ამბობენ, მასში დაწყებითი კლასების ყველა მოსწავლე აქტიურად, დიდი მონდომებითა და ინტერესით ჩაერთო.
ისინი მაყურებლის წინაშე სხვადასხვა ნომრებით წარდნენ - იმღერეს, იცეკვეს, ლექსები წაიკითხეს. მოსწავლეებმა შესაძლებლობები გამოავლინეს, დრო ნაყოფიერად გაატარეს და სამახსოვრო ფოტოები გადაიღეს.
„დაწყებითი კლასების პედაგოგები, მოსწავლეები და მშობლები სასწავლო წლის განმავლობაში ბევრი კარგი ღონისძიების ინიციატორები იყვნენ. მოსწავლეებმა მაყურებელს უჩვენეს თავიანთი შემოქმედება მხატვრულ კითხვაში, მუსიკაში, ხელოვნებაში, დრამატურგიაში. არ წყდებოდა კმაყოფილი დარბაზის ემოციები, ცაში აფრინდა ფრანი ქართული ანბანით. ამ დღეს კიდევ ერთი, ლამაზი ფერებით მოხატული ფურცელი გადაიშალა ჩვენი სკოლის ისტორიაში“,- აღნიშნავენ სკოლაში.