დანდალოს N1 საჯარო სკოლაში საქართველოს დამოუკიდებლობის დღე შთამბეჭდავად აღინიშნა
ქედის მუნიციპალიტეტის სოფელ დანდალოს N1 საჯარო სკოლაში მოსწავლეთა პატრიოტული სულისკვეთების ამაღლებას დიდი ყურადღება ექცევა. შესაბამისად სკოლაში განსაკუთრებულად აღინიშნა საქართველოს დამოუკიდებლობის დღე.
საქართველოს მთავარ ეროვნულ დღესასწაულს შთამბეჭდავი ღონისძიება მიეძღვნა. ღონისძიება ეროვნული ჰიმნით გაიხსნა, მოსწავლეებმა სასკოლო საზოგადოებას პატრიოტული სულისკვეთებით განმსჭვალული საზეიმო პროგრამა შესთავაზეს. მოსწავლეები ერთმანეთს სამშობლოს სიყვარულში შეეჯიბრნენ - შეასრულეს ეროვნული ცეკვები, ქართული სიმღერები, მხატვრულად წაიკითხეს ქართველი პოეტების ლექსები საქართველოზე და სცენაზე „გააცოცხლეს“ ჩვენი ქვეყნის ისტორიული წარსული.
ბავშვებმა, ასევე, 26 მაისის ისტორიულ მნიშვნელობაზე ისაუბრეს და აღნიშნეს, თუ რამდენად მნიშვნელოვანია ერისთვის სახელმწიფოს დამოუკიდებლობა. მოსწავლეებმა თავიანთ გამოსვლებში მკაფიოდ გამოხატეს სამშობლოს დიდი სიყვარული და წარსულის პატივისცემა.