„ერთიანობა და მრავალფეროვნება“ - თბილისის N39 სკოლის მე-7 კლასის მოსწავლეებმა, საგანმანათლებლო პროექტის ფარგლებში, დისკუსია გამართეს
თბილისის N39 საჯარო სკოლაში პროექტებით სწავლება წარმატებით მიმდინარეობს, რაც მოსწავლეთა სწავლის ხარისხსა და მოტივაციაზე დადებითად აისახება.
ამჯამად, სკოლაში წარმატებით ხორციელდება სასკოლო პროექტი - „ერთიანობა და მრავალფეროვნება“, რომელიც მოსწავლეებისთვის მეტად საინტერესოა.
პროექტის ფარგლებში, მე-7ბ და მე-7ე კლასის მოსწავლეებმა, პედაგოგი თამარ თევდორაშვილის ხელმძღვანელობით, მოაწყვეს დისკუსია თემებზე - სტერეოტიპები, სტიგმა, თანასწორობის პრინციპი, წარმოადგინეს პოსტერები აღნიშნულ თემებთან დაკავშირებით.
როგორც სკოლაში გვიყვებიან, მათ ერთხმად აღიარეს, რომ საქართველო მულტიკულტურული სახელმწიფოა, სადაც ერთმანეთის გვერდით მშვიდობიან თანაცხოვრებას ეწევა მრავალი ეთნიკური წარმომადგენელი, რომ ტოლერანტობა სამოქალაქო ცნობიერების უპირველესი ღირებულებაა.