„მერცხლებივით გაგვიფრინდნენ ცოდნის ტაძრიდან“ - დაბლაციხის საჯარო სკოლიდან 81-ე გამოშვება გააცილეს
ჩოხატაურის მუნიციპალიტეტის სოფელ დაბლაციხის საჯარო სკოლიდან მე-12 კლასის მოსწავლეები გააცილეს.
„ბოლო ზართან“ დაკავშირებით, სკოლაში ღონისძიება - „მოდით, დამილოცეთ გზები სავალია, კარგად შევასრულო რაც მე მავალია“ გაიმართა. მოსწავლეებმა და პედაგოგებმა ის დღეც გაიხსენეს, როდესაც აწ უკვე კურსდამთავრებულებმა სკოლის კარი პირველად შემოაღეს.
მეთორმეტეკლასელებმა ტრადიციული თეთრი მაისურები მოირგეს, ერთმანეთს სურვილები დააწერეს, სკოლაში გატარებული წლები გაიხსენეს და მასწავლებლებს მადლობა გადაუხადეს.
„ბავშვებმა და პედაგოგებმა გაიხსენეს, ის პირველი დღე, როდესაც გულისფანცქალით შემოაღეო სკოლის კარი 81-ე გამოშვებამ, შემოაღეს და ეზიარნენ იაკობ გოგებაშვილის „აი ია-ს“. მერცხლებივით შემოეხვივნენ, პირველი კლასის მასწავლებელს, მაია პაიჭაძეს, ახლა კი მერცხლებივით გაგვიფრინდნენ ცოდნის ტაძრიდან მაღალი სივრცეების დასაპყრობად. ბავშვები დიდი სიყვარულითა და სითბოთი უხდიდნენ მადლობას აღმზრდელ პედაგოგებს, გულში იკრავდნენ და ცრემლმორეული თვალებით ემშვიდობებოდნენ მათ თბილ ბუდეს“,- აღნიშნავენ სკოლაში.