ტყიბულის N6 სკოლის მოსწავლეები ღვაწლმოსილ პედაგოგსა და „ვეფხისტყაოსნის“ ზეპირად მცოდნეს - ანრო ცირეკიძეს შეხვდნენ
ტყიბულის N6 საჯარო სკოლაში მოსწავლეთა ცოდნის გაღრმავებასა და მოტივაციის ამაღლებას მნიშვნელოვანი ყურადღება ექცევა. სწორედ ამიტომ, სასკოლო საზოგადოება სხვადასხვა საინტერესო ადამიანთან შეხვედრებს აწყობს.
ამჯერად, ქართული ენისა და ლიტერატურის კათედრამ პროექტის - „ოკრიბის კულტურული მემკვიდრეობა“ ფარგლებში, ანრო ცირეკიძესთან, ღვაწლმოსილ პედაგოგთან, „ვეფხისტყაოსნის“ ზეპირად მცოდნესთან შეხვედრა მოაწყო.
„ქალბატონი ანრო არის მრავალი კონკურსის გამარჯვებული, ღირსეული ადამიანი, რომელმაც ისტორია შექმნა“, - აღნიშნავს სკოლის წარმომადგენელი.
როგორც სკოლაში გვიყვებიან, სტუმართან ასევე მოეწყო ბლიც-ინტერვიუ, რომელსაც უძღვებოდა პედაგოგ ანრო ცირეკიძის მოსწავლე, ქართული ენისა და ლიტერატურის მასწავლებელი დოდო ქათამაძე.
„საინტერესოდ წარიმართა თამაში - ლოტო „ვეფხისტყაოსანი“, რომელშიც გამარჯვება წილად ხვდა ქალბატონ ანრო ცირეკიძეს. ეს დღე არასოდეს დაავიწყდებათ X კლასის მოსწავლეებს, რომელთა დამრიგებელი მაია აბესაძე გახლავთ. ეს იყო „ვეფხისტყაოსნის“ ზეიმის დღე, გულახდილობისა და სიყვარულის, ერთმანეთისადმი სითბოს გამოხატულების დღე“, - გვიყვებიან სკოლაში.
​აღსანიშნავია, რომ მსგავსი შეხვედრები და აქტივობები მოსწავლეთა მოტივაციის ამაღლებას ხელს უწყობს.