ილია ჭავჭავაძის სახელობის ახალქალაქის N3 სკოლის მე-8 კლასის მოსწავლეებს ფილოლოგიის დოქტორმა ქართული ენის ისტორიის შესახებ ლექცია ჩაუტარა
ილია ჭავჭავაძის სახელობის ქალაქ ახალქალაქის N3 საჯარო სკოლაში სასწავლო პროცესი მრავალფეროვანი აქტივობებითაა დატვირთული, რაც მოსწავლეთა მოტივაციასა და სწავლის სურვილზე დადებითად აისახება.
ამჯერად, დედაენის დღესთან დაკავშირებით, მე-8 კლასის მოსწავლეებს ლექცია ჩაუტარდათ. მას სამცხე-ჯავახეთის სახელმწიფო უნივერსიტეტის მიწვეული სპეციალისტი, ფილოლოგიის დოქტორი - სოფიო გვარამაძე უძღვებოდა.
მოსწავლეებმა ამ დღის მნიშვნელობის, ანბანის ისტორიისა და ქართული ენის სიწმინდის დაცვის მნიშვნელობის შესახებ დეტალური ინფორმაცია მიიღეს, მათ კითხვებიც დასვეს, შეხვედრა დიალოგის რეჟიმში წარიმართა. მისი ორგანიზატორი მე-8 კლასის დამრიგებლი სოფიო ნიშნიანიძე იყო.
„შეხვედრა გაიმართა სჯსუ-თან (სამცხე-ჯავახეთის სახელმწიფო უნივერსიტეტი) გაფორმებული მემორანდუმის ფარგლებში. მისი ორგანიზებისათვის მადლობას ვუხდით უნივერსიტეტსა და ქალბატონ სოფიოს“,- აღნიშნავენ სკოლაში.