ჯიხანჯურის საჯარო სკოლამ, ახალი იდეების დანერგვისა და სასკოლო სივრცეში განხორციელების მიზნით, საინტერესო სტუმარს უმასპინძლა
ომარ ასლანიძის სახელობის ქობულეთის მუნიციპალიტეტის სოფელ ჯიხანჯურის საჯარო სკოლამ, ახალი იდეების დანერგვისა და მათი სასკოლო სივრცეში განხორციელების მიზნით, საქმიანი შეხვედრით, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მოსწავლე-ახალგაზრდობის ცენტრის დამფუძნებელს - რომან კომლაძეს უმასპინძლა.
როგორც სკოლაში გვიყვებიან, დაწყებითი საფეხურის მასწავლებლებთან გაიმართა სამუშაო შეხვედრა, სადაც შეხვედრის მონაწილეებმა დეტალურად განიხილეს დაწყებითი კლასების მოსწავლეებთან განსახორციელებელი საგანმანათლებლო პროექტის - „ასწავლე ახალგაზრდამ მაღალმთიანი რეგიონის ახალგაზრდისთვის“ ფარგლებში დაგეგმილი ღონისძიებები.
დაწყებით საფეხურზე დაიგეგმა და ჩატარდა საინტერესო კლასსაათები. გამოიკვეთა მოსწავლეთა აქტიური ჩართულობა არაფორმალურ განათლებაში. კვირის ბოლოს საქმიანობა შეჯამდა და აღნიშნულ შემეცნებით-საგანმანათლებლო პროექტის წარმატებით განხორციელებასთან დაკავშირებით, პოზიტიური უკუკავშირი გამოიკვეთა.
„მადლობა ყველა მასწავლებელს სტუმრის ხელშეწყობისა და მხარში დგომისათვის. მადლობა: ნათელა გორგილაძეს, თამუნა ბერიძეს,მეგი რომანაძეს, თამარ ვერულიძეს, მანანა შაინიძეს, გულნარა სურმანიძეს და თამილა შავიშვილს“,- აღნიშნავენ სკოლაში.