„გეომეტრიული ფიგურები“ - წყალტუბოს N1 საჯარო სკოლის პირველკლასელებმა საინტერესო კომპლექსურ დავალებაზე იმუშავეს
ოტია იოსელიანის სახელობის ქალაქ წყალტუბოს N1 საჯარო სკოლაში კომპლექსური დავალებებით სწავლება წარმატებით მიმდინარეობს. პედაგოგები და მოსწავლეები აღნიშნულ დავალებებს დიდი პასუხისმგებლობით ეკიდებიან.
ამჯერად, სკოლის I კლასში მათემატიკაში ჩატარდა კომპლექსური დავალების პრეზენტაცია თემაზე - გეომეტრიული ფიგურები. საინტერესო დავალება მოსწავლეებს კლასის ხელმძღვანელმა და პედაგოგმა - იამზე წულუკიძემ შესთავაზა.
კომპლექსური დავალების პირობა იყო შემდეგი: გეომეტრიული ფიგურების მეშვეობით დახატე სახლი, ხეები, მზე. გამოიყენე სხვადასხვა ფორმის, ზომის, ფერის ფიგურები და დაასახელე რომელი გეომეტრიული ფიგურები გამოიყენე.
ბავშვებმა კომპლექსურ დავალებამდე გაკვეთილზე მრავალფეროვანი აქტივობები შეასრულეს, რამაც ხელი შეუწყო კომპლექსური დავალების შექმნასა და მიზნის მიღწევას.
აღსანიშნავია, რომ წყალტუბოს N1 საჯარო სკოლაში მესამე თაობის ეროვნული სასწავლო გეგმა წარმატებით ინერგება, რომლის ერთ-ერთი მნიშვნელოვანი შემადგენელი ნაწილი სწორედ კომპლექსური დავალებებია.