„მადლიერების ყულაბა“ - სოციო-ემოციური სწავლების საინტერესო აქტივობა“- ქუთაისის N1 სკოლის პედაგოგ ლალი გელოვანის საინტერესო სტატია
აკაკი წერეთლის სახელობის ქალაქ ქუთაისის N1 საჯარო სკოლის ქართული ენისა და ლიტერატურის მასწავლებლი ლალი გელოვანის მოსწავლეთა განვითარებასა და მოტივირებაზე აქტიურად ზრუნავს.
ის სწავლებისას თანამედროვე მეთოდებსა და აქტივობებს იყენებს. მოსწავლეები კი მისი ხელმძღვანელობით არაერთ საინტერესო პროექტსა თუ ღონისძიებაში ერთვებიან. ამჯერად, ლალი გელოვანმა სტატია - „მადლიერების ყულაბა“ - სოციო-ემოციური სწავლების საინტერესო აქტივობა“, მოამზადა.
ის ნაშრომის საშუალებით ცოდნასა და გამოცდილებას კოლეგებს უზიარებს.
„დემოკრატიული საკლასო ოთახი ჯანსაღი და ღია ურთიერთობის საწინდარია, სადაც მოსწავლეები აქტიურად მონაწილეობენ საკლასო პროცესში, რაც მათში სოციოემოციური სწავლების განვითარებას მოითხოვს. ჯანსაღი, სოციალურად ჰარმონიული და უსაფრთხო საზოგადოების ფორმირების დაკვეთა მიმართულია სკოლისაკენ, ხოლო, თავის მხრივ, სამყაროს კომპლექსურობა, განვითარების უპრეცედენტოდ მზარდი დინამიკა და ტექნოლოგიური პროგრესი სკოლის მხრიდან უფრო მეტ ძალისხმევას მოითხოვს მოსწავლის სოციალური და ემოციური განვითარებისთვის“,- წერს პედაგოგი.
იხილეთ სტატია ბმულზე.