„ფიზიკურ აღზრდას ჩვენს ცხოვრებაში განსაკუთრებული ადგილი უჭირავს“- წყალტუბოს N1 სკოლის მეორეკლასელთა შორის სპორტულ-გასართობი შეჯიბრი მოეწყო
ოტია იოსელიანის სახელობის ქალაქ წყალტუბოს N1 საჯარო სკოლაში მოსწავლეთა სპორტითა და ჯანსაღი ცხოვრების წესით დაინტერესებაზე აქტიურად ზრუნავენ.
ამ მიზნით კი არაერთი პროექტი თუ ღონისძიება ხორციელდება. ამჯერად, IIა კლასში ცხოვრების ჯანსაღ წესს სპორტულ-გასართობი შეჯიბრი - „მხიარული სტარტები“ მიეძღვნა. მოსწავლეები მის მიმდინარეობაში მონდომებით ჩაერთნენ, ყველა აქტივობა შეასრულეს, შესაძლებლობები წარმოაჩინეს და დრო ნაყოფიერად გაატარეს.
აღსანიშნავია, რომ კლასის ხელმძღვანელი ლელა ჩირგაძე მოსწავლეთა განვითარებაზე ყოველდღიურად ზრუნავს.
„ფიზიკურ აღზრდას ჩვენს ცხოვრებაში განსაკუთრებული ადგილი უჭირავს. ეს დღე პატარებისთვის დაუვიწყარი იქნება, სპორტული აქტივობები ჩვენი ცხოვრების წესი გახდება, რათა ჯანმრთელი და ჯანსაღი თაობა აღვზარდოთ. მადლობა სპორტის პედაგოგს ბუჭა იოსელიანს დახმარებისთვის“,- აღნიშნავენ სკოლაში.