„ვულოცავთ და წარმატებულ პედაგოგიურ საქმიანობას ვუსურვებთ“- შაუმიანის N2  სკოლის კონსულტანტ-მასწავლებელს- თეონა ცაგარეიშვილს მენტორის სტატუსი მიენიჭა
მარნეულის მუნიციპალიტეტის სოფელ შაუმიანის N2 საჯარო სკოლის კონსულტანტ-მასწავლებელს - თეონა ცაგარეიშვილს მასწავლებლის უმაღლესი სტატუსი მიენიჭა.
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის 2023 წლის 14 მარტის N291575 ბრძანების „განსაკუთრებული პედაგოგიური გამოცდილებისა და მიღწევების მქონე ღვაწლმოსილი მასწავლებლისთვის/სპეციალური მასწავლებლისთვის ან/და ზოგად განათლებაში განსაკუთრებული დამსახურების მქონე მასწავლებლისთვის/სპეციალური მასწავლებლისთვის სქემით განსაზღვრული ერთ-ერთი სტატუსის მინიჭების წესისა და პირობების დამტკიცების შესახებ“ - შესაბამისად შექმნილმა კომისიამ შეისწავლა შაუმიანის N2 საჯარო სკოლის კონსულტანტ-მასწავლებელს - თეონა ცაგარეიშვილისთვის მასწავლებლის პროფესიული განვითარებისა და კარიერული წინსვლის სქემით განსაზღვრული ერთ-ერთი სტატუსის მინიჭების საკითხი. კომისიის მიერ მიღებული გადაწყვეტილების თანახმად, პედაგოგს მენტორის სტატუსი მიენიჭა.
სკოლის დირექცია და პედაგოგები თეონა ცაგარეიშვილს პროფესიულ წინსვლას ულოცავენ.
„ჩვენი სკოლის კონსულტანტ-მასწავლებელს - თეონა ცაგარეიშვილს მენტორი მასწავლებლის სტატუსი მიენიჭა. ვულოცავთ და წარმატებულ პედაგოგიურ საქმიანობას ვუსურვებთ“,- აღნიშნავენ სკოლაში.