„ადამიანის უფლებები“  - დანდალოს N1 სკოლის სამოქალაქო კლუბის წევრებმა ცხმორისის საჯარო სკოლაში გასვლითი ტრეინინგი ჩაატარეს
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის ქედის მუნიციპალიტეტის სოფელ დანდალოს N1 საჯარო სკოლის სამოქალაქო კლუბის წევრები საგანმანათლებლო პროექტის ფარგლებში, ცხმორისის საჯარო სკოლას სტუმრობდნენ.
ვიზიტი, პროექტის - „თავისუფალ ჟურნალისტთა სახლის“ ფარგლებში გაიმართა და მოსწავლეებმა, გასვლითი ტრეინინგი ჩაატარეს თემაზე - „ადამიანის უფლებები“.
სამოქალაქო კლუბის - „ფენიქსის“ ხელმძღვანელები - ლევან ავალიანი და თამუნა ბერიძე გახლავთ.
თანატოლთა ტრეინინგს უძღვებოდნენ ამავე სკოლის მოსწავლეები - ლიზი გოგიაშვილი, მართა არძენაძე და დიანა ბერიძე.
მომხსენებლებმა, აღნიშნულ თემაზე მომზადებული საინტერესო პრეზენტაციით განიხილეს ისეთი საკითხები, როგორიცაა: ადამიანის უფლებების იდეა; ადამიანის უფლებების ზოგადი არსი და სახალხო დამცველის ინსტიტუტი.
როგორც სკოლაში გვიყვებიან, შეხვედრა ინტერაქციული და ძალიან ნაყოფიერი იყო.
აღსანიშნავია, რომ აქტივობა დაიგეგმა და განხორციელდა ამერიკული ფონდის - „ეროვნული წვლილი დემოკრატიისთვის“ (NED), მიერ დაფინანსებული პროექტის - „დემოკრატიული ღირებულებების გაძლიერება სამოქალაქო ქსელის მეშვეობით აჭარაში“,-ფარგლებში.
პროექტის ორგანიზატორია - „თავისუფალ ჟურნალისტთა სახლი“.
ცნობისთვის, დანდალოს N1 საჯარო სკოლა წარმოადგენს აღნიშნული პროექტის პარტნიორ სკოლას, რომელიც კონკურსის წესით შეირჩა.