„მშობლებს სკოლის სახელით ვეტყოდი - ნაკლები ტელეფონი, მეტი წიგნი“
არხილოსკალოს საჯარო სკოლის სამი მოსწავლე სწავლაში მიღწეული წარმატებისთვის პერსონალური კომპიუტერით დაჯილდოვდა
სკოლა ულოცავს მოწაფეებს ამ წარმატებას
„ამაყი ვარ, რომ მქვია პედაგოგი და ვზრუნავ აღვზარდო ზრდილი და განათლებული მომავალი თაობა“ - ნატო გორგილაძე, ტაკიძეების საჯარო სკოლის დირექტორი
„მომავალ პირველკლასელებს ელოდებათ თბილი გარემო, კეთილმოწყობილი სკოლა, რაც მთავარია მოსიყვარულე მასწავლებლები“
„მომავალ პირველკლასელებს ვეტყოდი მეტი ყურადღება დაუთმონ სწავლას, გართობასთან შედარებით“- იყალთოს საჯარო სკოლის დირექტორი ნოდარ ბერძენაშვილი
„2023 -2024 სასწავლო წელს მოხდება იყალთოს საჯარო სკოლის სრული რეაბილიტაცია“
„ალბათ, წინა ცხოვრებაშიც მასწავლებელი ვიყავი, ბავშვივით მიყვარს ჩემი პროფესია“ - მაია ფხაკაძე, ქუთაისის N16 სკოლის დირექტორის მოადგილე
„ჩვენი მოსწავლის, თამარ ახვლედიანის უპრეცენდენტო გამარჯვება, ის ერთი წლით უფასოდ ისწავლის ამერიკის შეერთებულ შტატებში“
„პირველკლასელებს ელოდებათ კეთილმოწყობილი სკოლა, მოსიყვარულე მასწავლებლები“- რობერტ გელოვანი, ეწერის საჯარო სკოლის დირექტორი
„დიდებისგან რამდენჯერმე გამიგია - მას, რა ადვილია ყველაფრის გაგება, როცა თქვენ გისმენთ“
„მომავალ პირველკლასელებს ვეტყოდი - თქვენ უნიკალურები ხართ, გვახარებთ თქვენი არსებობით!“ - თლუღის სკოლის დირექტორი მარინა გოცირიძე
მშობლებს სკოლის სახელით ვეტყოდი... შვილები პოზიტიურად განაწყონ სკოლის, სწავლისა და მასწავლებლის მიმართ
„პირველკლასელებს დავულოცავ პირველ ნაბიჯებს და ვუსურვებ ცხოვრების ეს ეტაპი მათთვის დაუვიწყარი იყოს“- ვიოლა აკობიძე, ახალშენის საჯარო სკოლის დირექტორი
„ის რაც არასოდეს მოძველდება საკუთრი საქმის სიყვარულია“
„ბავშვების სიყვარული და მათთან გატარებული ყოველი წუთი ჩემი ყველაზე დიდი მოტივაციაა“- ნათია მიქელაძე, კვირიკეთის საჯარო სკოლის დირექტორი
„ეს სასწავლო წელი იყო საინტერესო და პროდუქტიული“
„სკოლა ულოცავს მის საამაყო მოსწავლეებს გამარჯვებას“ - ზვარეს საჯარო სკოლა მოწაფეებმა ინტელექტ-ჩემპიონატ „ეტალონში“ ასახელეს